K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Konsultowanie sygnalizacji świetlnej

0

Dzisiaj ruszyły konsultacje społeczne realizacji dwóch zadań, będących projektami Słupskiego Budżetu Obywatelskiego. Dotyczą one zamontowania sygnalizacji świetlnej na przejściu przez ulicę Banacha oraz na skrzyżowaniu ulic Łady-Cybulskiego i Bohaterów Westerplatte.

Przejścia dla pieszych przy ulicy Banacha zlokalizowane jest niemal na wprost wejścia do Szkoły Podstawowej nr 3. O zainstalowanie na nim sygnalizacji świetlnej apelowali nie tylko rodzice uczniów tej szkoły, ale także mieszkańcy osiedla.

– Wiemy, że szkoły są takim newralgicznym miejscem, jeśli chodzi o bezpieczeństwo ruchu drogowego – mówi Tomasz Orłowski, dyrektor Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku. – Sygnalizacja świetlna na tej ulicy na pewno przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa uczniów uczęszczających do tej szkoły.

Drugie zadanie, dotyczące sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Bohaterów Westerplatte i Łady-Cybulskiego także zostało przyjęte do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego.

– Sygnalizacja na tym skrzyżowaniu na pewno poprawi możliwości wyjazdu z rozbudowanego już i zagospodarowanego osiedla Hubalczyków – przekonuje Tomasz Orłowski. – W najbliższych tygodniach dokończona zostanie przebudowa ulicy Łady-Cybulskiego i nastąpi wzrost natężenia ruch na niej. Tutaj łączymy dwa elementy, czyli poprawę bezpieczeństwa na skrzyżowaniu i wzrost przepustowości.

Konsultacje społeczne tych zadań ruszyły dzisiaj (6 lutego) i potrwają do 27 lutego. Założenia obu programów funkcjonalno-użytkowych można znaleźć na stronach internetowych ZIM-u i miasta. Uwagi do nich można zgłaszać wysyłając e-mail na adres [email protected] w postaci zamieszczonego na stronie internetowej formularza. Uwagi przyjmowane będą również podczas dwóch dyżurów 14 lutego oraz 21 lutego w siedzibie Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku przy ul. Artura Grottgera 13 w godzinach 8 – 15, w pokoju nr 12 (tel. 59 848 37 34). Spotkanie konsultacyjne władz miasta z mieszkańcami odbędzie się 16 lutego o godz. 16 w sali 110 Urzędu Miejskiego w Słupsku przy ul. Plac Zwycięstwa 3. (rkh)

Skomentuj