K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Nowa Sportowa

0

– W poniedziałek, 6 lutego, burmistrz Jacek Maniszewski otrzymał informację o otrzymaniu dofinansowania na przebudowę ulicy Sportowej w Ustce – mówi rzecznik prasowa Urzędu Miasta Ustka Eliza Mordal. – Wsparcie pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
.
Dzisiaj w siedzibie Starostwa Powiatowego w Słupsku rzecznik prasowy rządu Piotr Müller ogłosił wyniki naboru wniosków o dofinansowanie inwestycji drogowych w regionie słupskim. Ustka otrzymała kwotę 3.012.440 złotych, co stanowi około 50 procent wartości planowanego przedsięwzięcia. Dzięki tym pieniądzom w sposób kompleksowy zmodernizowana zostanie ulica Sportowa.
.
– Dziękujemy posłowi Müllerowi za wsparcie naszych lokalnych wniosków o dofinansowanie. Remont Sportowej jest o tyle istotny, że powstaje tam właśnie stadion lekkoatletyczny, a wkrótce rozpoczniemy też budowę ścieżki rowerowej w ramach międzynarodowej trasy R10 – mówi burmistrz Jacek Maniszewski.
.
Koncepcja modernizacji ulicy Sportowej w Ustce konsultowana była z mieszkańcami w kwietniu 2022 roku. W ramach inwestycji zaplanowano budowę drogi gminnej stanowiącej łącznik DK 21 z drogą powiatową nr 1112G, o łącznej długości około 920 metrów. Drogę główną stanowić będzie 650 metrów, a pozostałe 270 metrów wyniesie droga wewnętrzna przy posesjach.
.
Projektowane przedsięwzięcie polegać będzie na budowie nowych ciągów jezdnych i pieszych, nowych zjazdów na przyległe posesje oraz zlokalizowanych wzdłuż jezdni parkingów dla samochodów osobowych i autobusów. W ramach inwestycji powstanie także kanalizacja deszczowa oraz kanał technologiczny i oświetlenie. Na koniec ulica zagospodarowana zostanie zielenią. Przewidziana jest także ścieżka rowerowa wraz z miejscem postojowym dla rowerzystów jako element pomorskich tras rowerowych o znaczeniu międzynarodowym R10. Obecnie dokumentacja znajduje się w końcowej fazie przygotowania, a realizacja inwestycji potrwa do końca bieżącego roku. (jwb)

Skomentuj