K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Pieniądze na powiatowe drogi

0

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Starostwie Powiatowym w Słupsku przekazane zostały rozstrzygnięcia związane z kolejną pulą Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Powiat słupski otrzymał ponad siedem milionów na remonty i budowę dróg będących w zarządzie samorządów.

Informację o zatwierdzeniu przez premiera Mateusza Morawieckiego listy zadań powiatowych i gminnych objętych dofinansowaniem rządowym przekazał podczas dzisiejszej konferencji poseł Piotr Müller, rzecznik prasowy rządu. W sumie na modernizacje z rządowych środków trafi ponad 7,3 mln zł. Drugie tyle będą musiały wyłożyć samorządy.

– Wsparcie rządu poprzez zwiększenie środków przeznaczanych na budowę i przebudowę dróg to wzmocnienie gospodarcze małych społeczności lokalnych. Musimy dbać o bezpieczeństwo i komfort życie naszych bliskich, lepszy dojazd do szkoły i pracy – powiedział poseł Piotr Müller.

Otrzymane środki zaangażowane zostaną w remont ulicy Morskiej w Grabnie (435.089 zł dofinansowania) oraz przebudowę drogi powiatowej w Wodnicy (2.000.000 zł). Obie miejscowości znajdują się w gminie Ustka. W samej Ustce przebudowana zostanie ulica Sportowa (ponad 3 mln zł). Beneficjentami podziału tej puli środków zostały także gminy Potęgowo i Kępice. W pierwszej z nich przebudowana zostanie droga powiatowa w Głuszynie (1,4 mln zł), a w drugiej, wybudowany będzie sięgacz ulicy Niepodległości w Kępicach.

Dla władz gminy Ustka szczególnie ważna jest inwestycja w Wodnicy. To jedna z tych miejscowości, które są obecnie wykluczone komunikacyjnie. Starosta Paweł Lisowski dodał, że po zakończeniu budowy drogi i połączeniu z Charnowem możliwe będzie wprowadzenie na tę trasę autobusów komunikacji zbiorowej. (rkh)

Fot. Ryszard Hetnarowicz

Skomentuj