K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Produkcja i sprzedaż podrabianej odzieży

0

Trzy zarzuty postawione zostały dwóm osobom, które zaangażowane były w proceder wytwarzania i sprzedaży odzieży z podrobionymi znakami towarowymi. Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zabezpieczyli bluzy i koszulki z fałszywymi logo znanych marek, a także urządzenia służące do produkcji ubrań.
.
Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją słupskiej komendy w toku prowadzonych czynności ustalili, że jedna z mieszkanek powiatu słupskiego oferuje do sprzedaży w internecie ubrania, które mogą być oznaczone podrobionymi znakami towarowym. Mundurowi przeszukali miejsce zamieszkania 28-letniej kobiety i znaleźli kilkanaście koszulek i bluz, na których znajdowały się znaki towarowe cenionych światowych projektantów. Wszystkie ubrania zostały zabezpieczone jako dowód w sprawie i przekazane biegłemu rzeczoznawcy. W toku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że w produkcję ubrań dla 28-latki zaangażowany był także 44-letni słupszczanin. Podczas przeszukania jednej ze znajdujących się na terenie Słupska firm policjanci zabezpieczyli urządzenie służące do wytwarzania nadruków na ubraniach.
.
Opinia biegłego potwierdziła, że znaleziona przez policjantów odzież jest podrobiona. Kobieta i mężczyzna usłyszeli zarzuty oznaczania towarów podrobionym znakiem towarowym, a policjanci będą teraz ustalać, jaka ilość bezprawnie wytworzonych ubrań znalazła swoich nabywców. Za to przestępstwo grozi do 2 lat pozbawienia wolności. (opr. jwb, fot. KMP)

Skomentuj