K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Morska do przebudowy

0

Tylko dni dzielą słupszczan od rozpoczęcia remontu, a w zasadzie od budowy ulicy Morskiej. W pierwszej kolejności rusza roboty ziemne. Ostatecznie ulica ta łączyć się będzie z ulicą Bałtycką rondem, a na skrzyżowaniu z ulicą Poniatowskiego nad bezpieczeństwem ruchu czuwać będzie sygnalizacja świetlna.

Słupsk przystępuje do realizacji II etapu projektów związanych z Polskim Ładem. Grudniu ubiegłego roku rozstrzygnięte zostały przetargi na wykonanie pierwszych zadań.

– O ile pogoda pozwoli, w najbliższych dniach rozpocznie się inwestycja dotycząca dwóch ulic, a w zasadzie czterech – informuje Tomasz Orłowski, dyrektor Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku. – To rozbudowa ulicy Morskiej i Portowej. Jeżeli chodzi o Portową, to tutaj budujemy ciąg pieszo-rowerowy od ronda usteckiego do granicy miasta. Powstanie trzymetrowy bitumiczny ciąg o parametrach identycznych, jak te, które będzie miała ścieżka rowerowa do Ustki. Natomiast ulica Morska, która tak naprawdę nie istnieje, bo trudno po niej przejechać, będzie miała asfaltową bitumiczną jezdnię, ścieżkę rowerową i obustronne chodniki. Zyska też odwodnienie i oświetlenie. Powstanie także sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Morska i Poniatowskiego, a także rondo u zbiegu ulic Morska i Bałtycka.

Dyrektor Orłowski zapewnia, że w tej chwili nie jest planowane całkowite zamknięcie ulicy na odcinku budowy ronda. Na pewno będą jednak utrudnienia powodowane robotami drogowymi. W pierwsze kolejności będzie jednak budowana sieć uzbrojenia technicznego ulicy Morskiej, a więc nie będzie utrudnień w ruchu pojazdów. Ta inwestycja w całości ma kosztować około 9,5 miliona złotych, a jej realizacja ma się zakończyć do listopada tego roku. (rkh)

Fot. Ryszard Hetnarowicz

Skomentuj