K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Ponad 66 tysięcy wniosków o 500+ w pięć dni

0

Od początku lutego rodzice mogą już składać wnioski o 500+ na nowy okres świadczeniowy, który rozpocznie się 1 czerwca 2023 roku i potrwa do 31 maja 2024 roku. Jak informuje rzecznik prasowy ZUS w Gdańsku, w ciągu pierwszych pięciu dni mieszkańcy Pomorza złożyli blisko 66,5 tysiąca wniosków.
.
Świadczenie wychowawcze przysługuje na każde dziecko do ukończenia 18 lat, niezależnie od osiąganych w rodzinie dochodów. Wnioski na nowy okres świadczeniowy można złożyć do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji mZUS dostępnej na urządzenia mobilne (telefony komórkowe, tablety), Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej i portalu [email protected]. Środki z programu są wypłacane bezgotówkowo na wskazany przez wnioskodawcę numer rachunku bankowego.
.
Osobie, która złoży prawidłowo wypełniony wniosek do 30 kwietnia, ZUS wypłaci pierwsze środki do 30 czerwca i tym samym będzie ona pobierała świadczenie bez żadnych przerw. Jeśli wniosek wpłynie w maju, uprawniony otrzyma świadczenie do 31 lipca wraz z wyrównaniem od czerwca, jeśli natomiast w czerwcu, ZUS wypłaci pieniądze do 31 sierpnia – także z wyrównaniem od czerwca. Świadczenia na podstawie wniosków, które wpłyną od lipca, będą już wypłacane tylko z wyrównaniem od miesiąca, w którym wypłynęły. (opr. jwb)

Skomentuj