K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Sukces młodej słupszczanki

0

Zofia Andrzejewska, uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 w Słupsku zajęła drugie miejsce w trzeciej edycji międzynarodowego Konkursu na Ucznia Roku Szkoły Polonijnej „Ja i moja klasa”. Podczas wczorajszej konferencji prasowej władz ratusza laureatka podzieliła się swoimi wrażeniami.

– Konkurs polegał na tym, że miałam wysłać prezentację na temat tego, co ja robię w tym czasie, który określał regulamin – mówi Zofia Andrzejewska. – Chodziło o akcje charytatywne, w których brałam udział, o naukę, o wyniki w konkursach. To wszystko musiało być w jednej prezentacji. Na początku myślałam, że nie ma szans, bo tam jest cały świat. Dużo ludzi, dużo się dzieje. Kiedy wszystko zebrałam w jedno miejsce, to naprawdę zobaczyłam, że tego jest dosyć dużo. Te wszystkie akcje charytatywne, w których brałam udział, wyniki w konkursach i wyniki w nauce.. To naprawdę mnie zaskoczyło, ile tego było. Ale mimo to, gdy wysyłałam prezentację, to i tak nie liczyłam, że coś zdobędę. Było tylu uczestników z całego świata, z różnych regionów. Potem była taka konferencja on-line, podczas której ogłaszano wyniki. Najpierw były wyróżnienia, potem czwarte, trzecie miejsce, więc sobie pomyślałam, że szans już naprawdę nie mam. Gdy przy drugim miejscu pojawiło się moje nazwisko, nie wiedziałam, co mam powiedzieć. Zaczęłam krzyczeć z radości. To było w sobotę przed feriami. Ta nagroda to wielki zaszczyt dla mnie.

Danuta Wyrwas, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Słupsku podkreśla, że Zosia jest stypendystką w dziedzinie działań artystycznych i za wyniki w nauce. Ma także na swoim koncie inne nagrody konkursowe. W tym roku rozpocznie kolejny etap edukacji. Zosia jako pierwszy wybór wskazuje V LO, ale jeszcze zastanawia się na „Mickiewiczem”.

Laureatka konkursu otrzymała od wiceprezydent Marty Makuch list gratulacyjny i torbę z upominkami w postaci słupskich gadżetów. (rkh)

Fot. Ryszard Hetnarowicz

Skomentuj