K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Zaproszenie do Tęczy

0

Teatr Lalki Tęcza w Słupsku zaprasza w najbliższą sobotę, 11 lutego, o godzinie 11 na spektakl pt. „Sąsiedzi”, który powstał w koprodukcji z Teatrum Kopfüber z Ansbach. Przedstawienie wyreżyserował dyrektor słupskiej placówki Michał Tramer. Jest ono dedykowane dzieciom od lat czterech.
.
Opowieść zrodziła się z budującego przekonania, że różnice nie muszą dzielić, jeśli w relacjach ludzi nie zabraknie porozumienia i wzajemnego poszanowania.
.
„On i na – sąsiedzi, których dzieli nie tylko płot, ale również styl życia i przyzwyczajenia. W codziennej rutynie mijają się, nabierając wobec siebie niezrozumiałej złości. (…) Dopiero wzajemna pomoc w obliczu wichury łagodzi spory i staje się szansą na serdeczną przyjaźń” ‒ pisze Urszula Markowska w recenzji spektaklu.
.
Z kolei w sobotę, 18 lutego, o godzinie 11 teatr przypomni spektakl „Dziób w dziób”. To nie wszystko jednak w bieżącym repertuarze. Tęcza przygotowuje się także do premiery sztuki dla najmłodszych pt. „Pan Kuleczka”, zaplanowanej na 25 lutego.
.
„Pan Kuleczka to makroświat zbudowany z mikrorzeczy: słów, gestów, spojrzeń, dźwięków, uczuć, relacji. To przestrzeń, w którym jest miejsce na rozmowę, ciszę, na pytania i odpowiedzi, na dostrzeganie małych, ale jakże ważnych rzeczy: jak zachód słońca, ukochana książka, podróż z pokoju do kuchni, na obserwację świata, na naukę nas samych. To świat, na który można patrzeć się z różnej, czasem odmiennej perspektywy” – zapowiada reżyserka Anna Rozmianiec. Przedstawienie przeznaczone będzie dla widzów od lat trzech.
.
Teatr Lalki Tęcza zaprasza także do odwiedzenia sklepu internetowego https://teatrlalkitecza.pl/sklep/, w którym można nabyć najnowsze wydawnictwa Tęczy, lalki powstałe w teatralnej pracowni plastycznej czy płyty z piosenkami ze spektakli. (opr. jwb, fot. Magda Tramer)

Skomentuj