K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Szkolna stołówka jak nowa

0

Posiłek w szkole i w domu to program rządowy, który pozwala między innymi na remonty stołówek szkolnych. Skorzystała z niego Szkoła Podstawowa nr 8 w Słupsku. Pieniądze tylko z programu nie wystarczyłyby jednak. Potrzebne było wsparcie samorządu.

Remont tej stołówki przeprowadzony został pod koniec ubiegłego roku. Była ona już w bardzo złym stanie technicznym, stąd szeroki zakres prowadzonych prac.

– W odpowiedzi na nasz wniosek otrzymaliśmy z programu rządowego ponad 152 tysiące złotych – mówi Marta Dyjas, dyrektor SP 8 w Słupsku. – Niestety z powodu zmieniającej się sytuacji na rynku materiałów budowlanych te pieniądze nie wystarczyły chociażby na wymianę instalacji elektrycznej. Wnioskowaliśmy do prezydenta miasta o dodatkowe środki i otrzymaliśmy 50 tysięcy złotych. W stołówce wymieniliśmy całą elektrykę, powstał sufit kasetonowy. Wymieniliśmy także całą podłogę, co było możliwe dzięki firmie Scania, która wyposażyła nas w wykładzinę. Powstał także mural autorstwa naszej nauczycielki języka angielskiego, Kseni Gwardiak, która wcześniej była już autorką naszego muralu o Słupsku i ścianki patrona. Zakupione zostały stoliki, krzesełka do jadalni, nowe blaty, meble, szafy przelotowe i okap do kuchni. Teraz stołówka jest nowocześniejsza, a jej wygląd przyjazny.

Dyrektor Marta Dyjas dodaje, że dzięki sponsorom udało się także wymienić rolety i przygotować kącik miniszatni i sanitarny. Dzieci są zadowolone, chętnie spędzają czas w stołówce i spożywają posiłki. Obecnie korzysta z nich 130 uczniów. Sala będzie także wykorzystywana na spotkania rady rodziców, nauczycieli, ale także większej liczby uczniów.

Wcześniej z tego samego programu rządowego skorzystały w Słupsku szkoły podstawowe nr 1, 6, 8 i 16. W tej chwili składane są wnioski dotyczące dofinansowania remontu stołówek w szkołach 3, 4, 9, 10 i 11. (rkh)

Fot. Ryszard Hetnarowicz

Skomentuj