K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Ulica Dunikowskiego w planach przebudowy

0

Mieszkańców słupskiego osiedla Piastów zapewne ucieszy wiadomość, że jedna z ulic prowadzących do ich domów zostanie w niedalekiej przyszłości przebudowana. Chodzi o ulicę Dunikowskiego, niezbyt długą, ale istotną dla komunikacji nie tylko osiedlowej.

Stan techniczny nawierzchni i poboczy tej uliczki trudno określić jako bardzo zły. Jest fatalny, a każde opady deszczu skutkują głębokimi kałużami. Słupszczanom mało zorientowanym w topografii miasta warto przypomnieć, że jest to ulica prostopadła do Szczecińskiej i biegnąca przy posesji, której gospodarzem jest zespół szkół popularnie nazywany Elektrykiem. Korzystają z niej także bywalcy McDonalda, którzy mają ten punkt gastronomiczny na wprost wyjazdu z Dunikowskiego. Jeszcze w tym roku ulica ta ma zacząć się zmieniać. Na stronie Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku pojawiło się zapytanie ofertowe o wykonawcę dokumentacji projektowej przebudowy tej ulicy.

– To ulica łącząca ring miejski z ulicą Szczecińską – mówi Tomasz Orłowski, dyrektor ZIM w Słupsku. – Może jest ona nie bardzo uczęszczana, ale komunikująca duże osiedle. Jest to ulica bez odwodnienia. W tym roku planujemy wykonanie dokumentacji przebudowy tej ulicy.

Wykonanie dokumentacji projektowej jest pierwszym krokiem do zmian na ulicy Dunikowskiego. Być może jeszcze w tym roku ogłoszony zostanie przetarg, który wyłoni wykonawcę. (rkh)

Fot. Ryszard Hetnarowicz

Skomentuj