K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Edu Day dla maturzystów 2023

0

Ponad dwadzieścia uczelni z całej Polski zaprezentuje swoją ofertę podczas Targów Edukacyjnych Edu Day w słupskim Mechaniku. Dla maturzystów będzie to okazja, aby lepiej zaplanować dalszą ścieżkę kształcenia. Wśród wystawców pojawi się także stowarzyszenie z Wielkiej Brytanii rekrutujące do szkół wyższych na Wyspach.
.
Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku zaprasza maturzystów z miasta i regionu na Targi Edukacyjne Edu Day, które w formie stacjonarnej odbędą się w najbliższy czwartek, 16 lutego. Swoje stoiska zaprezentuje ponad 20 szkół wyższych z całej Polski oraz stowarzyszenie z Wielkiej Brytanii, które pośredniczy w kontaktach z uczelniami na Wyspach, doradza dalszy kierunek ścieżki kształcenia i rekrutuje kandydatów na studia do kilkudziesięciu zagranicznych ośrodków.
.
Targi edukacyjne to przede wszystkim wygoda i oszczędność czasu dla przyszłych studentów. Przedstawiciele poszczególnych szkół akademickich zapoznają uczniów z ofertą kierunków studiów i możliwościami znalezienia pracy po ich ukończeniu. Młodzież będzie mogła porozmawiać nie tylko z pracownikami uczelni, ale także z samymi studentami.
.
Formuła targów od lat się sprawdza, ponieważ w jednym miejscu można uzyskać informacje od przedstawicieli wielu szkół wyższych, bez konieczności indywidualnych poszukiwań informacji czy wyjazdów do wybranych ośrodków akademickich. Wszystkie zainteresowane osoby organizatorzy zapraszają 16 lutego od godziny 10 do hali sportowej w Mechaniku przy ulicy Niedziałkowskiego 2. (jwb)

Skomentuj