K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Kosztowne zbędne baterie

0

W najbliższą sobotę, 18 lutego, obchodzony jest Dzień Baterii. Z tej okazji słupski ratusz przygotował dzień wcześniej specjalną akcję, która będzie prowadzona w namiocie ustawionym na placu Zwycięstwa.

Baterie mają to do siebie, że ich żywotność jest ograniczona. Potem stają się zbędne i trafiają do kosza. Często na odpady zmieszane, a to grozi grzywną w wysokości 500 zł. Bywa i tak, że zużyte baterie trafiają do gruntu, tymczasem nawet mała bateria zegarkowa może skazić około metra sześciennego ziemi. Akcje budującą nie tylko świadomość ekologiczną, ale i poczucie odpowiedzialności za stan środowiska przeprowadzą w najbliższy piątek, 17 lutego, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i urzędnicy słupskiego ratusza.

– Z okazji Dnia Baterii, pod hasłem „Zapuszkuj baterię”, przygotowaliśmy tematyczne działanie – mówi Katarzyna Guzewska, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM w Słupsku. – W piątek od godziny 9 zapraszamy przed ratusz do naszego namiotu. Z chęcią porozmawiamy o właściwej gospodarcze odpadami komunalnymi, a w szczególności o tym, jak gromadzić baterie. Mamy specjalnie przygotowane pojemniki, aby w domu gromadzić baterie i nie wyrzucać ich do pojemnika na odpady zmieszane. Żeby też nie trzymać baterii w reklamówkach, siatkach czy torebkach, bo jest to niebezpieczne. Przygotowaliśmy trochę takich specjalnych puszek

Osoby, które pojawią się w najbliższy piątek w namiocie przed ratuszem i przyniosą ze sobą minimum 20 zużytych baterii, otrzymają od organizatorów ten specjalny pojemnik. (rkh)

Fot. Ryszard Hetnarowicz

Skomentuj