K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wiarusy jubileuszowo i charytatywnie

0

Jubileuszowo i charytatywnie zapowiadany jest koncert słupskiego Wojskowego Zespołu Wokalnego Wiarusy. Okazją ku temu jest 55 lat od chwili założenia grupy przez Stanisława Szarmacha, którego imię obecnie zespół nosi.

Zespół powstał w 1968 roku z inicjatywy ówczesnego kapitana i lekarza Stanisława Szarmacha. Działał i koncertował nieprzerwanie do 1988 roku. W jego repertuarze dominowały piosenki wojskowe, partyzanckie i patriotyczne, ale nie zdarzały się także te o charakterze rozrywkowym. W 2008 roku, a dokładnie 22 lutego, zespół reaktywowano w Klubie Garnizonowym w Słupsku. Szczególne zabiegi w tym kierunku czynił nieżyjący już Andrzej obecny, ówczesny radny miejski. O ile w pierwszym okresie swej działalności wokaliści byli jedynie płci męskiej, o tyle teraz w skład zespołu wchodzą także kobiety.

Daty graniczne stają się okazją do świętowania 55-lecia istnienia i 15-lecia reaktywacji Wiarusów. Ci – jak mawiają o sobie – miłośnicy muzyki, sceny, piosenek i pieśni, a także pasjonaci życia i pozytywnego podejścia do ludzi, postanowili nadać swojemu koncertowi również charakter pożyteczny społecznie. Wiarusy zaśpiewają na rzecz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Słupsku.

– W ten dzień podziwiajmy tych, którzy sprawiają, że nasze życie i my wszyscy stajemy się lepsi. W każdym możliwym tego słowa znaczeniu – apelują Wiarusy i zapraszają na swoje koncerty 26 lutego o godz. 15 i 17.30 do Ośrodka Teatralnego Rondo. Wejściówki można rezerwować (tel. 59 842 63 49) i odbierać już od dzisiaj w OT Rondo. (opr. rkh)

Skomentuj