K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Edu Day i ścieżki studiów

0

Ponad dwadzieścia uczelni i szkół pomaturalnych otworzyło dzisiaj swoje stoiska na Targach Edukacyjnych Edu Day w Zespole Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku. Tylko w pierwszych dwóch godzinach targów odwiedziło je ponad pół tysiąca przyszłych maturzystów.

To już trzydziesta edycja tej informacyjnej imprezy na Pomorzu. Targi goszczą już w ośmiu miastach północnej Polski. Wzorem lat ubiegłych i w tym roku w hali słupskiego Mechanika pojawiły się niemal wszystkie uczelnie, które cieszą się największym zainteresowaniem młodych mieszkańców słupskiego regionu. Obecne były także szkoły policealne, zajmujące się doskonaleniem zawodowym. Tegoroczni absolwenci szkół średnich i maturzyści mogli zasięgnąć informacji dotyczących kierunków nauczania, form rekrutacji i przebiegu nauki w takich szkołach jak Politechnika Koszalińska, Akademia Pomorska w Słupsku, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny – ZUT , Uniwersytet Szczeciński, Politechnika Gdańska, Uniwersytet Gdański, Wojskowa Akademia Techniczna, Akademia Wojsk Lądowych we Wrocławiu, Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni, Politechnika Morska w Szczecinie, Szkoła Wyższa Ateneum, Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku, Akademia Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie, Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu w Gdyni, Powiślańska Szkoła Wyższa w Gdańsku, Cosinus, Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku, Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Sopocka Akademia Nauk Stosowanych, Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku, Teb Edukacja, Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy oraz Szkoła Policealna Studium Pracowników Medycznych i Społecznych w Lęborku.

Uczniowie odwiedzający targi podkreślali, że dla nich najważniejsze jest zdobycie w jednym miejscu informacji o możliwości kontynuowania nauki. Wprawdzie w dobie internetu takie poszukiwania są bardzo szerokie, ale tylko dla tych, którzy mają już sprecyzowane ścieżki swojej dalszej kariery. Tym jeszcze niezdecydowanym targi mogą podsunąć możliwość studiów, której wcześniej nie brali nawet pod uwagę. (rkh)

Fot. Ryszard Hetnarowicz

Skomentuj