K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Spotkanie dla mam w słupskim szpitalu

0

„Mama w sama raz” to pierwsze spotkanie organizowane przez lekarzy i pielęgniarki Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku dla rodziców małych dzieci i przyszłych rodziców. Impreza odbędzie się w najbliższą sobotę, 18 lutego, w godzinach 11-13. Jeśli inicjatywa się przyjmie, takie spotkania będą odbywały się cyklicznie, co 3-4 miesiące.
.
– Zauważyliśmy, że wokół spraw dotyczących opieki nad maluchami i udzielanych im świadczeń zdrowotnych narosło wiele mitów i nieprawdziwych informacji – mówi Andrzej Sapiński, prezes słupskiego szpitala. – Chcemy rozwiać wszelkie wątpliwości, jakie mają rodzice na tematy zdrowotne.
.
Na spotkanie może przyjść każdy, kto czuje taką potrzebę. Mogą być to rodzice małych dzieci, kobiety w ciąży albo panie, które dopiero planują mieć dzieci. Nie trzeba się zapisywać. Wydarzenie będzie prowadzone przez doświadczony personel Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. Impreza odbędzie się w sali konferencyjnej w budynku administracji szpitala (G) przy ulicy Hubalczyków.
.
– Naczelną ideą akcji „Mama w sam raz” jest pomoc w szeroko pojętej opiece nad małymi dziećmi – zaznacza Anetta Barna-Feszak, wiceprezes słupskiego szpitala. – Dlatego staraliśmy się, aby podejmowane podczas spotkania tematy miały bardzo szeroki zakres. Stąd pojawi się prezentacja na temat pomocy przedmedycznej u niemowlaków i małych dzieci, będzie prelekcja na temat, kiedy i gdzie szukać pomocy, gdy zachoruje niemowlę i jak działa SOR pediatryczny w naszym szpitalu. Zaprezentuje swoją ofertę szpitalna szkoła rodzenia. Pojawią się informacje opisujące odział położniczy naszego szpitala, a także informacje o naszej szpitalnej poradni laktacyjnej. Oczywiście zachęcamy gości do zadawania pytań. Zapraszamy także do przyprowadzenia dzieci, zapewniamy maluchom miejsca do zabawy – podkreśla wiceprezes.
.
Wstęp na spotkanie w szpitalu jest darmowy dla każdego chętnego, niezależnie od tego, czy mieszka w mieście Słupsku, czy w okolicznych gminach. (opr. jwb)

Skomentuj