K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem

0

Ostrzeżenie 3 stopnia dotyczące możliwości wystąpienia silnego wiatru od godziny 18 w piątek, 17 lutego, do godziny 18 dnia następnego wydało dziś rano Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Słupsku.
.
Na podstawie komunikatu meteorologicznego w województwie pomorskim obszarami zagrożonymi wystąpieniem zjawiska są powiaty: Miasto Słupsk, słupski, lęborski, pucki i wejherowski, gdzie przewidywany jest wiatr o średniej prędkości od 50 do 70 km/h, w porywach do 100 km/h w głębi lądu i do 125 km/h w strefie brzegowej.
.
Według synoptyków najsilniejszych porywów wiatru należy spodziewać się na północy kraju w nocy z piątku na sobotę i w sobotę rano. Wiać będzie z zachodu i południowego zachodu. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na poziomie 80 procent.
.
Zaleca się zamknąć i zabezpieczyć okna i drzwi balkonowe przed samoczynnym otwarciem oraz zabrać z balkonów i parapetów okien wszystkie przedmioty, które mogą być porwane przez wiatr. Nie należy także parkować samochodów pod drzewami, liniami energetycznymi, wysokimi kominami, tablicami reklamowymi i w bezpośrednim sąsiedztwie starych budynków. (jwb)

Skomentuj