K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Śmieci ubędzie?

0

Dzikie wysypiska śmieci są utrapieniem służb miejskich, ale denerwują przede wszystkim mieszkańców pobliskich osiedli, którzy wskazują na bezczynność tychże służb. Po ostatniej publikacji otrzymaliśmy odpowiedź słupskiego ratusza, dotyczącą właśnie tego problemu.

Przed kilkoma dniami, śladem sygnałów mieszkańców słupskiego osiedla Zachód, informowaliśmy o śmieciach zalegających pobocza zadrzewionej ścieżki do Bierkowa (przedłużenie ulicy Legionów Polskich). Zdaniem innych słupszczan pilnej interwencji służb porządkowych wymagała także sytuacja na gruntowej drodze do Strzelina (przedłużenie ulicy Grunwaldzkiej). Dodatkowo – chodzi o drogę do Bierkowa – alarmujący słupszczanie winnego pozostawienia gruzu pobudowlanego upatrywali w wykonawcy przebudowy ulicy Legionów Polskich. Oględziny tych miejsc – jak informuje Monika Rapacewicz, rzecznik prasowy słupskiego ratusza – przeprowadzone przez pracowników Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku jednoznacznie wykluczyły z grona winnych śmiecenia wykonawcę tej inwestycji.

– Pozostawianie śmieci, różnego rodzaju odpadów w miejscach, które nie są do tego przeznaczone to działanie szkodliwe i zasługujące na jasny sprzeciw – dodaje Monika Rapacewicz. – Apelujemy po raz kolejny o rozwagę. Porzucanie śmieci nie jest niczym innym jak szkodzeniem samemu sobie. Cierpi nie tylko środowisko naturalne, ale też niszczymy w ten sposób swoje miejsce życia.

Jednocześnie rzecznik UM w Słupsku przekazała informację, że zlecono firmie realizującej usługę sprzątania na wspomnianym obszarze usunięcie tych odpadów. Te prace zostaną wykonane zgodnie z harmonogramem prac, zatem należy się spodziewać że w ciągu kilkunastu dni. (rkh)

Fot. Ryszard Hetnarowicz

Skomentuj