K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Rowerzysta z promilami

0

Słupscy policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli rowerzystę, który miał problem z utrzymaniem równowagi na swoim jednośladzie. Badanie alkomatem wykazało, że 63-latek wsiadł na rower pomimo tego, że pił wcześniej alkohol.

– Wczoraj około godziny 12.30 policjanci słupskiej drogówki, patrolujący teren gminy Ustka zwrócili uwagę na kierującego rowerem, który miał duży problem z utrzymaniem równowagi na swoim pojeździe – informuje Jakub Bagiński, oficer prasowy KMP w Słupsku. – Funkcjonariusze podjęli interwencję wobec rowerzysty, a w trakcie rozmowy wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że w organizmie 63-letniego mieszkańca Gminy Ustka jest ponad 1,1 promila alkoholu. Pijany rowerzysta został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł, i po zakończonej interwencji, dalszą drogę do domu musiał pokonać pieszo, prowadząc swój jednoślad.

Policja przypomina, że zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku, wprowadziły wyższe kary za wykroczenia polegające na kierowaniu po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila) oraz w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) innym pojazdem niż mechaniczny,. W pierwszym przypadku grozi kara nie niższa niż 1000 zł, a w drugim nie niższa niż 2500 zł. Jednocześnie policjanci apelują o rozsądek na drogach. (opr. rkh)
Fot. KMP Słupsk

Skomentuj