K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Silna i zdrowa na obcasach

0

Słupski Ośrodek Sportu i Rekreacji przystępuje do realizacji kolejnej edycji programu Zdrowa i silna na obcasach. Jest to jeden z projektów Słupskiego Budżetu Obywatelskiego, który w ubiegłorocznym głosowaniu zyskał poparcie mieszkańców miasta.

Projekt Zdrowa i silna na obcasach jest rozbudowaną ubiegłoroczna propozycją, znaną pod nazwą Sina na obcasach. W tym roku, oprócz zachęcania do dbałości o sprawność fizyczną i udziału w ogólnorozwojowych zajęciach sportowych, realizatorzy projektu zachęcać będą także do zdrowego odżywiania. Zajęcia sportowe poprowadzi Łukasz Kulpa, trener personalny od 10 lat związany ze sportami walki i siłownią. O edukację żywieniową zadba Ewa Czarniak – Absolwentka kierunku Dietetyka na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym oraz Technologii Żywności i Żywienia Człowieka na Akademii Rolniczej w Szczecinie.

– Każda uczestniczka będzie miała możliwość dokonania analizy składu swojego ciała oraz otrzyma specjalnie dla niej ułożoną 14-dniową dietę – mówi Agnieszka Klimczak, dyrektor SOSiR w Słupsku. – Wiedza przekazana przez Ewę uporządkuje i pogłębi informacje na temat zdrowego odżywiania, a spersonalizowane diety komponowane będą w taki sposób, aby stały się w przyszłości sposobem na zmianę nawyków żywieniowych. Spotkania uczestniczek projektu będą odbywały się w gabinecie dietetyczki w formie indywidualnych spotkań.

Pierwszy turnus tego projektu – z czterech zaplanowanych w tym roku – rozpocznie się już w marcu. Udział w nim może wziąć grupa do 20 kobiet. Zajęcia odbywać się będą na stadionie 650-lecia przy ul. Madalińskiego 4 w Słupsku, dwa razy w tygodniu po jednej godzinie. Uczestniczką kursu może być każda kobieta zamieszkała w Słupsku i posiadająca Słupską Kartę Mieszkańca. Karta zgłoszenia uczestnictwa w projekcie zamieszczona jest na stronie internetowej SOSiR-u. (opr. rkh)

Skomentuj