K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Kwiaty, kompozycje i aukcje

0

Tysiące słupszczan i mieszkańców regionu odwiedziły w ten weekend halę Gryfia. Kwiatowa gala okazała się pomysłem przyciągającym nie tylko hodowców kwiatów, ale i amatorów wzbogacenia wystroju swojego domu. Gala połączona była z aukcjami charytatywnymi.

W sobotę i niedzielę w hali Gryfia podziwiać można było rośliny doniczkowe. Na Kwiatową Galę zjechali uprawiający te rośliny w wielu zakątkach Polski. Półki z kwiatami rozstawione zostały niemal na całym parkiecie hali. Wśród nich przechadzali się i podziwiali bogatą ekspozycję zarówno chętni posiadania ich w domu, jak i miłośnicy ich niepowtarzalnego piękna. Poszczególne gatunki szybko znajdowały nabywców, a do kasy ustawiała się długa kolejka. Przy okazji można było dowiedzieć się, jak poszczególne gatunki pielęgnować, jak je podlewać, z jaką częstotliwością i jakich nawozów używać.

Gali towarzyszyła aukcja kompozycji kwiatowych będących dziełem florysty, który prowadzi swój blog. Całkowity dochód z niej przeznaczony został na rehabilitację rodziny Kaczmarczyków – syna, synowej i dwojga wnucząt byłego wiceprezydenta Słupska Andrzeja Kaczmarczyka. Ostatniego dnia wakacji wracali do domu i uczestniczyli w kraksie. Troje z nich było stanie śpiączki, z której wybudzili się dopiero kilka miesięcy później. Teraz wymagają kosztownej rehabilitacji, która kosztuje 50 tysięcy złotych miesięcznie. Aukcja cieszyła się dużym powodzeniem. Wzięła w niej udział również Krystyna Danilecka-Wojewódzka, prezydent Słupska, która wylicytowała okazałą kompozycję kwiatową.

Gala trwała dwa dni (sobota i niedziela), a odwiedziło ją blisko 5 tysięcy słupszczan i mieszkańców regionu. (rkh)

Fot. Ryszard Hetnarowicz

Skomentuj