K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Pendolino do Ustki?

0

W marcu zmieni się rozkład pociągów w całym kraju. Zmiany te dotyczą również stacji Ustka, ale będą one niewielkie. Pewne jest, że przybędzie pociągów dalekobieżnych.

– W wybrane dni kursować już będzie „Gwarek” do Katowic, a branżowa prasa donosi o planach PKP Intercity, które zakładają, że w sezonie na trasie Warszawa Zachodnia – Ustka kursować ma pendolino – informuje Eliza Mordal, rzecznik prasowy Urzędu Gminy Ustka. – Ponadto prezes Urzędu Transportu Kolejowego przyznał PKP Intercity otwarty dostęp dla pasażerskich przewozów kolejowych na trasie krajowej Ustka – Warszawa Zachodnia – Ustka. Przewoźnik planuje realizację przewozów pojazdami ED250 lub składami wagonowymi.

Na wnioskowanej trasie PKP Intercity uruchomi dwie pary pociągów na dobę sezonowo na trasie Ustka – Warszawa Zachodnia – Ustka, natomiast na trasie Ustka – Słupsk – Ustka w sezonie kursować mają cztery pary pociągów na dobę. Takie informacje publikuje portal kolejowyportal.pl

– Jeśli te plany zostaną zrealizowane to pojawią się w wakacyjnych rozkładach jazdy, obowiązujących od 11 czerwca – dodaje Eliza Mordal. – Obecnie na trasie Ustka – Słupsk mamy 13 połączeń. Podróż trwa 20 minut, a koszt przejazdu bez ulg to 7,60 zł.

Rozkłady jazdy ze stacji Ustka w okresie od 12 marca do 10 czerwca 2023 roku dostępne na stronie internetowej ustka.pl. (opr. rkh)

Skomentuj