K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Ustka w zieleni

0

Projekt mieszkańców Ustki projekt powstania nowych miejsc zielonych i został on zaakceptowany do realizacji. Zwycięski projekt nosi nazwę „Więcej zieleni” i został zgłoszony w ramach programu Zielona Ustka.

– „Więcej zieleni” to projekt stworzenia pasa nasadzeń z lawendy/wrzosu lub podobnych bylin od stacji kolejowej w stronę Bulwaru Portowego – informuje Eliza Mordal, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Ustka. – Dodatkowo przystanek autobusowy przy ul. Portowej stanie się „zielonym przystankiem”. Zostanie on obsadzony wysokimi trawami w donicach. Kolejny obszar działań w ramach tego projektu to ul. Pogodna, gdzie na rogu z Placem Wolności wykonane zostaną nasadzenia. Szacunkowy koszt tej inwestycji to około 180 000 zł brutto. Dziękujemy mieszkańcom za poświęcony czas i zgłoszenie propozycji.

Urząd Miasta Ustka już teraz zaprasza do udziału w kolejnej edycji „Zielonej Ustki”. Rozpocznie się ona we wrześniu od bezpłatnych warsztatów dla mieszkańców związanych z projektowaniem terenów zielonych. Następnie odbędzie się nabór projektów. Maksymalna wartość jednego zadania to kwota 200 tys. zł (taka jest pula środków przeznaczona na realizację programu). Zgłaszane pomysły dotyczyć mogą tworzenia lub odnawiania rabat, skwerów, łąk kwietnych, parków, budowy zielonych przystanków, ścian zieleni czy wzmocnienia odporności zieleni wysokiej na zmiany klimatu na terenie miasta. Możliwe jest także wsparcie działań edukacyjno-informacyjnych związanych z problematyką miejskiej zieleni. Partnerem Miasta Ustka w realizacji programu jest PGE Baltica. (opr. rkh)

Skomentuj