K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Ulica Wisławy Szymborskiej zamiast Zachodniej?

0

Wkrótce rozpoczną się kolejne konsultacje społeczne. Tym razem dotyczyć będą zmiany nazwy ulicy z Zachodniej na Wisławy Szymborskiej. Słupski ratusz już zaawizował terminy i harmonogram konsultacji.

Ulica Zachodnia w tej chwili prowadzi od alei 3 Maja do nowego cmentarza. W niedalekiej przyszłości ma zostać poprowadzona dalej, w stronę rozbudowującego się osiedla Zachód. Jednocześnie budowana ma być także ulica innego noblisty, Czesław Miłosza, z którą Zachodnia się krzyżuje. Obie ulice stanowić będą także swoiste granice i drogi dojazdowe do przyszłej strefy przemysłowej, która powstanie na terenach należących od 1 stycznia tego roku do miasta.

Konsultacje w sprawie zmiany nazwy ulicy rozpoczną się 13 marca i potrwają do 7 kwietnia tego roku. Uwagi będzie można zgłaszać za pomocą formularza konsultacyjnego poprzez jego przesłanie na adres e-mail:[email protected] (w tytule e-maila należy wpisać: „Konsultacje”) lub złożenie go w formie papierowej w pok. 313 Urzędu Miejskiego w Słupsku przy pl. Zwycięstwa 3. Odbędzie się także spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami. Jego termin wyznaczono na 20 marca w godzinach 16-18, a miejscem będzie sala nr 212 Urzędu Miejskiego w Słupsku, przy placu Zwycięstwa 3 (II piętro). (opr. rkh)

Fot. Ryszard Hetnarowicz

Skomentuj