K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Czas dla poetów do 6 marca

0

W tym roku Gminna Biblioteka Publiczna w Kobylnicy organizuje Kobylnicki Maraton Poezji. To wydarzenie łączy dotychczasowe konkursy literackie – Lekkiego Pióra dla dzieci i młodzieży oraz Biesiadę Literacką dla dorosłych. Udział w nim mogą brać wszyscy chętni, bez względu na miejsce zamieszkania.

Początkowo przyjmowanie zgłoszeń do udziału w tym regionalnym wydarzeniu wyznaczony został na 1 marca. Organizatorzy przedłużyli jednak czas przesyłania przez poetów zgłoszeń do 6 marca. Autorski wiersz oraz niezbędne załączniki należy nadesłać na adres e-mail: [email protected] do dnia 6 marca 2023 r. tytułując wiadomość „Kobylnicki Maraton Poezji”. Finał konkursu odbędzie się w sobotę, 18 marca 2023 r. w godz. 11 – 14 (część I), oraz w godz. 16 -19 (część druga) w sali teatralnej Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy przy ul. Wodnej 20/4. W przerwie pomiędzy obiema częściami zaplanowane zostały warsztaty literackie dla młodzieży i dorosłych,  na które obowiązują zapisy.

Swój udział w warsztatach należy zgłosić mailowo na adres [email protected] lub telefonicznie pod nr tel. 530 830 041 w terminie do 13 marca 2023 r. (decyduje kolejność zgłoszeń). Zajecia warsztatowe poprowadzi Łucja Dudzińska – poetka, animatorka kultury, redaktorka poetyckiej serii wydawniczej dla grupy, jurorka, pomysłodawczyni konkursów oraz spotkań wART loży i WierszYstawki artystycznej. Laureatka kilkudziesięciu ogólnopolskich konkursów poetyckich. Jej twórczość tłumaczona była na języki angielski, grecki, niemiecki i rosyjski. W 2011 roku założyła ogólnopolską Grupę Literyczną Na Krechę. Warsztaty przeznaczone są zarówno dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z poezją, jak i dla osób, które już tworzą.

Organizatorzy Kobylnickiego Maratonu Poezji serdecznie zachęcają do wzięcia udziału w turnieju. Dla laureatów przygotowane są atrakcyjne nagrody. Regulamin konkursu zamieszczony jest na stronie internetowej Gminnej Biblioteki Publicznej w Kobylnicy. (opr. rkh)

Skomentuj