K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Głosuj na bezpieczeństwo

0

Orange Polska organizuje konkurs na zainstalowanie inteligentnego przejścia. Słupsk zgłosił w nim udział i wskazał newralgiczny punkt, czyli przejście przez ulicę Marii Zaborowskiej. Do realizacji tego zamiaru potrzebne są głosy mieszkańców.

Przejście przez ulicę Marii Zaborowskiej należy do wyjątkowo niebezpiecznych. Zlokalizowane w pobliżu szkoły i rozrastającego się osiedla mieszkaniowego było miejscem wielu groźnych zdarzeń. Konkurs Orange Polska pozwoli na zainstalowanie inteligentnych przejść w trzech zwycięskich miastach.

Jak działa inteligentne przejście, informuje strona internetowa Słupska. Czujniki ruchu wykrywają pieszego już z odległości kilkunastu metrów i natychmiast aktywują świetlną i dźwiękową sygnalizację ostrzegawczą. Specjalny system doświetlania sprawia, że przechodzący są lepiej widoczni dla kierowców. Z kolei sygnały dźwiękowe ostrzegają mniej uważnych pieszych, że zbliżają się do pasów.

Głosować na Słupsk mogą wszyscy bez względu na to, gdzie mieszkają. Każdy głos się liczy. Wystarczy wejść na stronę konkursu www.inteligentneprzejscie.pl i postąpić zgodnie z instrukcją. Duże i małe miasta mają równe szanse na wygraną, bo organizatorzy przypisują głosom na każde miasto odpowiednią wagę, proporcjonalne do liczby jego mieszkańców.

Głosowanie potrwa do 28 marca, a jego bieżące wyniki można obserwować na stronie internetowej konkursu: www.inteligentneprzejscie.pl (opr. rkh)

Skomentuj