K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Pora na asfalt…

0

Wznowienie produkcji masy bitumicznej pozwoliło wykonawcom przebudowy słupskich ulic na wznowienie prac. Nawierzchnia kładziona jest na budowanym rondzie u zbiegu ulic Kilińskiego i Kaszubska oraz na ulicy Łady-Cybulskiego.

Szczególnie niecierpliwie czekają kierowcy na zakończenie budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Kilińskiego i Kaszubskiej. Po wznowieniu produkcji masy bitumicznej koniec tej inwestycji jest coraz bliższy. Dzisiaj wznowione zostały prace związane z kładzeniem nawierzchni. Jeżeli warunki atmosferyczne się nie zmienią, kalendarzową wiosną będzie można już korzystać z tego rondo. Znacznie ułatwi ono skręt z Kilińskiego na Kaszubską w stronę Siemianic, a także ograniczy blokowanie ulicy Kaszubskiej od strony „plastikowego ronda przez pojazdy skręcające w ulicę Kilińskiego.

Kładzenie nawierzchni bitumicznej wznowione zostało na także na budowie ulicy Edwarda Łady-Cybulskiego. Zakończenia tych prac można spodziewać się wczesną wiosną. Ten trakt skomunikuje ulice Hubalczyków i Bohaterów Westerplatte, co będzie dużym ułatwieniem dla mieszkańców tego nadal rozrastającego się osiedla. (rkh)

Fot. Ryszard Hetnarowicz

Skomentuj