K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Ruszy budowa drugiej jezdni obwodnicy

1

Biuro Poselskie Piotra Müllera przekazało informację o wczorajszym (3 marca) podpisaniu przez wojewodę pomorskiego zezwolenia na budowę drogi ekspresowej S6 łączącej Słupsk i Bożepole Wielkie. Pierwszym zadaniem będzie budowa drugiej jezdni obwodnicy Słupska.

Inwestycja polega na budowie jezdni w ciągu istniejącej południowej obwodnicy Słupska, dlatego nie spowoduje zmian w istniejących powiązaniach drogi ekspresowej – informuje Biuro Posła Piotra Müllera. – W ramach zadania powstanie północna jezdnia trasy S6 w trzech odcinkach oraz poszerzenie jezdni południowej do szerokości 10 m. Na początku i końcu każdego odcinka projektowana droga będzie dowiązana do istniejącego przekroju dwujezdniowego obwodnicy. Jezdnię północną zaprojektowano o szerokości 7 m (2 x 3,5 m) z opaską wewnętrzną i pasem awaryjnym.

Budowa drugiej jezdni słupskiej obwodnicy wraz z wiaduktami i mostem przez Słupię ma kosztować blisko 130 milionów złotych i potrwać do końca 2025 roku. (opr. rkh)

DyskusjaJeden komentarz

  1. Mam pytanie dotyczące ulicy Morskiej. Kto bywa w tym rejonie, to może dostrzec, że sama jezdnia tej ulicy posadowiona jest w stosunku do poboczy o co najmniej 0,5m. Właśnie o tą wysokość moim zdaniem, ale także innych, którzy w tym rejonie posiadają garaże, ulica ta w swojej środkowej części powinna zostać podniesiona. Po deszczach w tej części tworzy się nieprzejezdne jezioro. Czy sporządzony projekt przewiduje moją uwagę. Skoro nie zostały jeszcze rozpoczęte roboty to warto byłoby zasugerować do ZIM, żeby dostrzegli moją uwagę i ją rozważyli.

Skomentuj