K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Kradzież naczyń liturgicznych

0

Policjanci z Ustki i Smołdzina zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który w nocy z czwartku na piątek ubiegłego tygodnia włamał się do jednego z kościołów na terenie gminy Smołdzino i ukradł naczynia liturgiczne o wartości blisko 20 tysięcy złotych. Jak informuje oficer prasowy KMP w Słupsku, jeszcze tego samego dnia po kradzieży funkcjonariusze ustalili tożsamość złodzieja i odzyskali wszystkie skradzione przedmioty.
.
W piątek rano policjanci z Ustki otrzymali zgłoszenie od proboszcza jednej z parafii w gminie Smołdzino, że drzwi do kościoła od strony zakrystii są uszkodzone, a z wnętrza zniknęły naczynia liturgiczne służące do odprawiania codziennych nabożeństw. Funkcjonariusze dokonali oględzin miejsca zdarzenia, sporządzili dokumentację fotograficzną i zabezpieczyli ślady. Analizie poddane zostały także nagrania z okolicznych kamer monitoringu. Dzięki zebranym informacjom i współpracy policjantów z Ustki i Smołdzina szybko ustalono tożsamość osoby, która mogła mieć związek z przestępstwem. W wyniku prowadzonych czynności operacyjnych wytypowano miejsce, w którym mógł ukrywać się włamywacz i po kilku godzinach mundurowi dokonali jego zatrzymania.
.
Sprawca, 26-letni mężczyzna został przewieziony na komisariat, gdzie usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny, poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia. Wszystkie naczynia liturgiczne o wartości około 20 tysięcy złotych, w tym monstrancja, kielichy i patery, zostały odzyskane. (opr. jwb)

Skomentuj