K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Czasowa zmiana tras autobusowych

0

Od wczoraj, 6 marca, w związku ze wznowieniem prac bitumicznych na ulicy Wiejskiej obowiązuje na całej jej długości zmiana organizacji ruchu. Jak informuje Zarząd Infrastruktury Miejskiej w Słupsku, zmiana dotycz zamknięcia prawej jezdni ulicy na odcinku od Gdańskiej do ulicy Nad Śluzami. W związku z tym nowymi trasami prowadzone są kursy autobusów niektórych linii komunikacji miejskiej.
.
W związku robotami bitumicznymi przy przebudowie ulicy Wiejskiej konieczne było tygodniowe wyłączenie z ruchu prawej jezdni od skrzyżowania z Gdańską do wysokości ulicy Nad Śluzami. W tym czasie ruch kołowy w obu kierunkach będzie odbywał się jezdnią po stronie lewej. W związku nową organizacją ruchu zmianie uległy także trasy linii autobusowych nr 1, 3 i 8, które odpowiednio w kierunku Gdyńskiej, Kusowa i Hubalczyków przebiegają aktualnie ulicami Gdańską, Kniaziewicza, Mierosławskiego i Arciszewskiego. Na trasie objazdu autobusy zatrzymują się na przystanku „Wiejska” na ulicy Gdańskiej – tak jak linia 4, natomiast przystanek „Nad Śluzami” zostaje tymczasowo zawieszony. Przystanek „Wiejska” dla linii 7, 15, 16 i 21 będzie tymczasowo znajdował się na wyspie dzielącej obie jezdnie ulicy Wiejskiej.
.
Prace bitumiczne prowadzone po prawej stronie ulicy Wiejskiej zakończą się około 14 marca. Po tym czasie przywrócony zostanie ruch kołowy w stronę ulicy Bohaterów Westerplatte, a wykonawca przystąpi do remontu jezdni lewej wraz z całkowitym jej zamknięciem. (jwb)

Skomentuj