K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Mechanik zaprasza na targi pracy

0

Od kilku lat Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku organizuje wiosną targi pracy dla swoich uczniów. Tegoroczni absolwenci będą mieli okazję zapoznać się z warunkami zatrudnienia u 25 pracodawców z miasta i regionu. Z oferty wystawców chętnie co roku korzysta także młodzież innych szkół.
.
W najbliższą środę, 15 marca, odbędą się targi pracy dla uczniów, impreza cyklicznie organizowana przez Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku. Swoje oferty zaprezentują lokalni pracodawcy oraz instytucje wspierające rynek pracy. To propozycja dla uczniów, zwłaszcza tegorocznych absolwentów szkoły, a także dorosłych mieszkańców miasta i okolic, którzy poszukują dla siebie zatrudnienia. Z możliwości zapoznania się z warunkami pracy u przedsiębiorców korzysta także młodzież innych szkół w mieście, która co roku chętnie odwiedza targi w Mechaniku.
.
Swoje stoiska tym razem przedstawi co najmniej 25 pracodawców – lista zgłoszeń nie jest jeszcze zamknięta – reprezentujących branże logistyczną, mechaniczną i spedycyjną. Jak informuje dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku, targi pracy spełniają swoje zadanie, ponieważ co roku trafia informacja zwrotna dotycząca pozyskanych przez pracodawców młodych, wykształconych pracowników, będących absolwentami słupskiego Mechanika. Przedsiębiorcy z kolei, widząc efekty udziału w targach, chętnie wystawiają swoje stoiska w kolejnych edycjach tej corocznej imprezy.
.
– To cała nasza branża, i transport, i motoryzacja, mechatronika, mechanika, logistyka, ale również służby mundurowe, np. WCR, policja czy straż graniczna, mamy przecież swoje klasy profilowane, mundurowe – mówi dyrektor szkoły Barbara Zakrzewska.
.
Targi pracy organizowane w słupskim Mechaniku mogą pomóc uczniom w wyborze ścieżki kariery po ukończeniu edukacji w szkole. Edycja 2023 tej imprezy odbędzie się 15 marca w sali Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego ZSMiL w godzinach od 11 do 13. (jwb)

Skomentuj