K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Roboty na budowie S6 bliżej Słupska

0

Przygotowanie terenu pod roboty ziemne na budowie odcinka trasy S6 pomiędzy Słupskiem i Sławnem zbliżyło się już do granic Słupska. W pierwszej kolejności pod przysłowiowy topór poszły drzewa, które rosły w przebiegu przyszłej drogi.

Przypomnijmy, że umowę na wykonanie tek części drogi ekspresowej S6 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zawarła w listopadzie zeszłego roku. Nową 23-kilometrową trasę, dwujezdniową drogę ekspresową o dwóch pasach ruchu w każdym kierunku, zbuduje firma Stecol. Inwestycja ma kosztować ponad 700 milionów złotych.

Według projektu przyjętego przez GDDKiA, nowy odcinek S6 ominie Sławno od południa. W ramach tego zadania w ciągu trasy głównej powstaną m.in. cztery węzły drogowe: Sławno, Warszkowo, Wrześnica i Sycewice, cztery mosty (z funkcją przejścia dla zwierząt), 14 wiaduktów, estakada, dwa przejścia dla zwierząt oraz przepusty hydroekologiczne. Przebudowane zostaną też drogi krzyżujące się z nową trasą.

W tej chwili od strony Sławna prowadzone jest już korytowanie trasy, czyli wykonywane są roboty ziemne kształtujące jej przyszły przebieg. Od strony Słupska – począwszy od Reblinka – wycinane są drzewa, które kolidowały z zaprojektowanym przebiegiem trasy. Całość tego odcinka ma być gotowa – zgodnie z umową – w połowie 2025 roku. (rkh)

Fot. Ryszard Hetnarowicz

Skomentuj