K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Tydzień trzech teatrów

0

W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny (21 marca) rozpoczyna się w Słupsku festiwal Trzy Teatry. W ramach przeglądu zaprezentują swoje spektakle słupskie teatry – Nowy, Tęcza i Rondo. Wydarzenie potrwa tydzień i zakończy się 27 marca.

Ideą tego przeglądu jest zaprezentowanie publiczności najlepszych spektakli w repertuarze słupskich teatrów. Daty rozpoczęcia i zakończenia przeglądu teatralnego nie są przypadkowe. Inauguracja nastąpi w Światowy Dzień Lalkarstwa, a jego zakończenie przypadnie w Międzynarodowym Dniu Teatru.

– Te okoliczności powodują, że rozpoczniemy przegląd w naszym teatrze – mówi Michał Tramer, dyrektor Teatru Lalki Tęcza w Słupsku. – Przygotowujemy specjalne wydarzenie na ten dzień. Nie będzie to spektakl sensu stricto, ale będzie to składanka, w której będzie dużo lalek i dużo śpiewania, czyli tego, w czym nasz zespół jest najlepszy. To będzie można zobaczyć podczas inauguracji, a opatrzyliśmy to wydarzenie hasłem „Lalki górą”.

W ramach przeglądu Nowy Teatr proponuje Alicję w Krainie Czarów, Małą Piętnastkę – legendy pomorskie, Grupę krwi i Nasz mały PRL. W Tęczy widzowie będą mogli zobaczyć Pana Kuleczkę, Noc żywych ballad i Sąsiadów. Teatr Rondo, jak informuje Katarzyna Sygitowicz-Sierosławska, zaprasza na Żadanice, Piosenki przeciwko ludzkości, Maanam barokowo i monodram zatytułowany Odpowiedź jedna – Veto. Ciekawie zapowiadają się także spotkania filmowe w słupskiej Tęczy i warsztaty organizowane dla dzieci i dla nauczycieli. Pełny repertuar przeglądu Trzy Teatry zamieszczony jest na stronach internetowych Teatru Rondo, Nowego Teatru i Teatru Lalki Tęcza oraz na ich profilach facebookowych.

– W tym roku przeglądowi towarzyszy plebiscyt, w którym widzowie będą decydować, kto dostanie nagrodę teatralną – informuje Dominik Nowak, dyrektor Nowego Teatru w Słupsku. – Powołujemy taka symboliczną nagrodę dla najpopularniejszego artysty, zespołu czy wydarzenia teatralnego. Każdy, kto odda głos weźmie udział w konkursie, w którym nagrodami są na przykład gadżety teatralne czy zaproszenia do teatrów.

Zakończenie plebiscytu, ogłoszenie wyników oraz rozstrzygnięci konkursu dla głosujących odbędzie się 27 marca po spektaklu Masz mały PRL w Nowym Teatrze. Kandydatów do Słupskiej Nagrody Teatralnej, czyli nagrody dla najpopularniejszego aktora / aktorki / artysty / spektaklu / zespołu muzycznego / pracownika teatru ze Słupska i okolic lub związanego ze słupskimi teatrami, można zgłaszać wyłącznie poprzez formularz internetowy. Znajduje się on na stronie https://forms.gle/u3wSzUQLgxdN529c7. Udział w plebiscycie jest bezpłatny. (opr. rkh)

Skomentuj