K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Nagrody sportowe 2022

0

Lokalne kluby i organizacje sportowe złożyły 88 wniosków o przyznanie nagród Prezydenta Miasta Słupska za dokonania sportowe w roku 2022. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w poniedziałek, 13 marca, na scenie Teatru Rondo.
.
W tym roku komisja rozpatrująca wnioski zebrała się w lutym dwukrotnie. W jej skład wchodzili radni Mirosława Sagun i Łukasz Jaworski, reprezentanci rady organizacji pozarządowych – Jerzy Polak i Romuald Rasiak, a także Rafał Szymański, pełnomocnik prezydenta miasta ds. sportu i Roma Woźniak z Wydziału Współpracy Kultury i Promocji UM w Słupsku. Pula środków do rozdysponowania pomiędzy sportowców wynosiła 40 tysięcy złotych. W ostatecznym rozstrzygnięciu nagrody przyznano 12 trenerom, 5 sportowcom niepełnosprawnym, 21 reprezentantom sportów nieolimpijskich, 48 zawodnikom uprawiającym sporty olimpijskie, 1 działaczowi, 1 drużynie. Niezależnie od tych gratyfikacji prezydent Krystyna Danilecka-Wojewódzka zdecydowała się przyznać wszystkim nagrodzonym sportowcom bonusy w postaci wejściówek do Parku Wodnego Trzy Fale.
.
Wysokość nagród finansowych kształtowała się w przedziale od 2.400 złotych dla najlepszych trenerów do 200 złotych dla najmłodszych zawodników. Nagrodami w sportach olimpijskich uhonorowani zostali przedstawiciele lekkoatletów, boksu, pływania, judo i badmintona. Nagrody dla sportowców niepełnosprawnych przyznano reprezentantom lekkoatletyki, gier zespołowych oraz strzelectwa laserowego. Wśród sportów nieolimpijskich nagrody trafiły do zawodników MMA, tańca sportowego, trójboju siłowego, kulturystyki, taekwondo, a także ratownictwa wodnego. Otrzymał ją również zespół 3×3 STK Czarni Słupsk. (opr. jwb)

Skomentuj