K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Przedłużanie ważności karty mieszkańca

0

Posiadaczy Słupskiej Karty Mieszkańca czeka procedura przedłużania jej ważności. Jednak nie wszystkich to dotyczy. Zwolnieni z tego są mężczyźni, którzy skończyli 65 lat i kobiety po ukończeniu lat 60.

Słupska Karta Mieszkańca ma roczny okres ważności. Kończy się on z dniem 31 maja. Wiąże się to z terminu złożenia zeznania podatkowego, który niemal każdego roku przypada na koniec kwietnia. Wydawca karty mieszkańca przewidział dodatkowy miesiąc prolongaty terminu przedłużenia jej ważności..

– Mamy już marzec i to jest czas, kiedy już rozliczamy swoje PIT-y i jest dużo mieszkańców, którzy chcą przedłużyć ważność swoich kart – mówi Dagna Mikołajczak-Maśnicka, dyrektor Wydziału Współpracy i Promocji UM w Słupsku. – Wszystkie wydane w zeszłym roku karty są ważne do 31 maja. Żeby przedłużyć ich ważność, najlepiej w formie elektronicznej, trzeba zrobić fotokopię pierwszej strony swojego PIT-u za rok 2022 wraz z potwierdzeniem złożenia tego PIT-u w urzędzie skarbowym lub – jeżeli rozliczenie nastąpiło elektronicznie – potwierdzeniem UPO.

Ta procedura nie dotyczy seniorów. Kobiety po 60 roku życia i mężczyźni po 65 roku życia nie muszą przesyłać tych dokumentów. Ważność ich kart zostanie przedłużona automatycznie. Należy pamiętać jednak o tym, że wiek do tego uprawniający trzeba przekroczyć najpóźniej 31 maja tego roku. (rkh)

Skomentuj