K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Bez wielkanocnego jarmarku?

0

Za niespełna cztery tygodnie świętować będziemy Wielkanoc. Słupszczanie przyzwyczaili się do tego, że w okresie przedświątecznym można odwiedzić okazjonalny jarmark. W tym roku jego obecność na ulicy Nowobramskiej stoi pod dużym znakiem zapytania.

Od dłuższego czasu budki jarmarczne, które stały na ulicy Nowobramskiej w Słupsku poddawane są konserwacji. Te zabiegi nie zakończą się przed Wielkanocą, więc na pewno nie będzie można skorzystać z nich w czasie ewentualnego jarmarku. Podczas ostatniej konferencji prasowej władz ratusza usłyszeć można było, że miasto nie będzie organizowało takiego handlowego przedsięwzięcia. Tym razem inicjatywa leży po stronie przedsiębiorców i innych potencjalnych wystawców. Wiąże się to z przejściem całej procedury administracyjnej, a przede wszystkim z koniecznością wystąpienia do Zarządu Infrastruktury Miejskiej o zgodę na zajęcie pasa drogowego. Ponieważ nie będzie budek, konieczne stanie się także zapewnienie stoisk handlowych we własnym zakresie. Podobnie jest z możliwością korzystania z mediów, chociażby takich jak energia elektryczna. Takie problemy raczej przerastają możliwości stowarzyszeń czy rękodzielników, którzy rokrocznie korzystali z okazji, by oferować okazjonalne wyroby i prowadzić akcje handlowe o charytatywnym charakterze.

Te i inne czynności organizacyjne wskazują raczej na to, że w tym roku w okresie przed Wielkanocą słupszczanie nie będą mieli okazji skorzystać z oferty handlowej w postaci przedświątecznego jarmarku. (rkh)

Skomentuj