K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Ponad 3 miliony na centrum opiekuńczo-mieszkalne

0

Gmina Dębnica Kaszubska otrzyma 3,2 miliony złotych dofinansowania z Funduszu Solidarnościowego na budowę centrum opiekuńczo-mieszkalnego. Umowę z wójt gminy Iwoną Warkocką podpisał wczoraj wojewoda pomorski Dariusz Drelich.
.
W Dębnicy Kaszubskiej powstanie centrum opiekuńczo-mieszkalne dla osób niepełnosprawnych. Wniosek gminy dotyczący tego przedsięwzięcia został w lutym zarekomendowany do dofinansowania przez ministra rodziny i polityki społecznej. W dniu wczorajszym, 15 marca, na spotkaniu z samorządowcami w Gdańsku wojewoda pomorski Dariusz Drelich podpisał z wójt gminy Iwoną Warkocką umowę o przyznaniu pieniędzy.
.
Zamierzeniem władz samorządowych jest budowa budynku centrum opiekuńczo-mieszkalnego wraz z jego wyposażeniem i zagospodarowaniem terenu. Obiekt będzie przeznaczony dla osób ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności i dostosowany do ich potrzeb. Całkowita wartość inwestycji wynosi prawie 5,1 miliona złotych, natomiast dofinansowanie ze środków Funduszu Solidarnościowego – nieco ponad 3,2 miliona złotych.
.
Budowa centrum opiekuńczo-mieszkalnego rozpocznie się jeszcze w tym roku, a jej zakończenie przewidziane jest na grudzień 2024 roku. Ostateczny termin otwarcia placówki nastąpi w lutym 2025 roku. (jwb, fot. PUW)

Skomentuj