K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Witkacy i Ja – trudne zadanie jury

0

W Szkole Podstawowej nr 3 w Słupsku obradowało dzisiaj (16 marca) jury XV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego i Fotograficznego „Witkacy i Ja”. Różnorodność prac dyktowanych źródłem inspiracji i tematem stawiała przed oceniającymi trudne zadanie.

Konkurs plastyczny i fotograficzny, którego tematyczną inspiracją jest twórczość Stanisława Ignacego Witkiewicza cieszy się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem. Adresowany jest do najstarszych klas szkół podstawowych, szkół średnich i uczniów liceów plastycznych. W poprzednich latach zdarzało się, że miał on charakter międzynarodowy, ponieważ swoje prace nadesłali także uczniowie szkół z Ukrainy.

– Po tym pandemicznym szaleństwie, które przystopowało nam ten konkurs i nie było gali podsumowującej, obawiałam się o frekwencję – przyznaje Wioleta Miś, koordynator konkursu i jego pomysłodawczyni. – Na początku rzeczywiście była posucha, ale w ostatnim tygodniu napłynęło tyle prac, że przerosło to nasze oczekiwania. Mamy ponad 450 prac z 41 szkół i placówek w Polsce. Dokładnie mamy 301 prac plastycznych i 153 fotograficznych. Jest to bogactwo i jest z czego wybierać, co może tylko cieszyć.

Jury rzeczywiście miało z czego wybierać. Prace zostały rozłożone niemal na całej powierzchni małej sali gimnastycznej SP 3. Werdykt członków grona oceniającego, poznamy 21 kwietnia podczas gali podsumowującej w słupskiej Herbaciarni w Spichlerzu Richtera. (rkh)

Fot. Ryszard Hetnarowicz

Skomentuj