K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Budowa drugiego pasa ruszyła

0

W tym tygodniu wykonawca drugiego pasa jezdni obwodnicy Słupska rozpoczął prace ziemne przy tej inwestycji. W najbliższym czasie trzeba się liczyć z utrudnieniami w ruchu.

Firma Strabag przejęła już teren budowy drugiego pasma obwodnicy Słupska. Pojawił się na nim ciężki sprzęt budowlany i rozpoczęły się prace ziemne. Na razie na etapie przygotowania są wyjazdy z placu budowy. Wyrównywany jest teren, a przy obecnej jezdni położone zostały betonowe płyty ułatwiające poruszanie się pojazdów ekip budowlanych. Ustawione zostały także znaki drogowe sygnalizujące zarówno ograniczenia prędkości, jak i miejsca wyjazdów z placu budowy.

Przypomnijmy, że ramach tej inwestycji powstanie północna jezdnia trasy S6 w trzech odcinkach a jezdnia południowa poszerzona będzie do 10 m. Na początku i końcu każdego odcinka projektowana droga będzie dowiązana do istniejącego przekroju dwujezdniowego obwodnicy. Jezdnię północną zaprojektowano o szerokości 7 m (2 x 3,5 m) z opaską wewnętrzną i pasem awaryjnym. Budowa drugiej jezdni słupskiej obwodnicy wraz z wiaduktami i mostem przez Słupię ma kosztować blisko 130 milionów złotych i potrwać do końca 2025 roku. (rkh)

Fot. Joanna Wojciechowicz-Bednarek

Skomentuj