K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Słupsk: ponad 296 tysięcy złotych

0

– Lawina dobra uzależnia – mówi Jolanta Krawczykiewicz, była wieloletnia szefowa słupskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. – Ludzie bez względu na jakiekolwiek podziały wspierają tę akcję.
.
W czwartek, 16 marca, odbyło się podsumowanie 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Słupsku, jednodniowej zbiórki publicznej, której tegorocznym celem było zebranie funduszy na walkę z sepsą. Wydarzeniu jak co roku towarzyszyły liczne aukcje internetowe i eventy, w czasie których odbywały się różnego rodzaju imprezy charytatywne. W Teatrze Rondo sztab WOŚP przedstawił wyniki prowadzonych w mieście kwest ulicznych i licytacji.
.
– Jest to kwota, która mnie zszokowała – mówi Aleksandra Karnicka odpowiedzialna za organizację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Słupsku. – Jest to kwota, która odjęła mi mowę. Szanowni państwo, to 296.477 złotych i 44 grosze! Oznacza to, że pobiliśmy zeszłoroczny rekord o ponad 61 tysięcy! Niesamowite, naprawdę! Kiedy otwierałam dokumenty z Fundacji, naprawdę nie spodziewałam się takie kwoty w moich najśmielszych oczekiwaniach. Dziękuję serdecznie.
.
Tegoroczne hasło finału WOŚP: „Chcemy wygrać z sepsą. Gramy dla wszystkich – małych i dużych” otwierało akcję charytatywną, której beneficjentami mają być wszyscy, bez względu na wiek.
.
– Szacuje się, że w Polsce co najmniej 50 tysięcy przypadków sepsy rocznie diagnozowanych jest w szpitalach, a co druga osoba chora na sepsę niestety umiera. Dlatego bardzo się cieszę, że taki właśnie cel został wyznaczony w tym roku przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – mówi Aleksandra Karnicka. – Poprzednie finały były dla nas trudne, bo były finałami pandemicznymi. Ten był nieco spokojniejszy i pokazał nam, że jeszcze mocniej jesteśmy w stanie razem, wspólnymi siłami osiągnąć niemożliwe. Pokazał, ile dobra i energii możemy wysłać innym i ile z powrotem tego dobra otrzymujemy. I że tę styczniową niedzielę możemy spędzić wspólnie, a w efekcie skupić się na tym, aby zakupić potrzebne urządzenia do szpitali w całej Polsce.
.
W roku 2022 Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku otrzymał od Fundacji WOŚP z 29. finału system do diagnostyki zaburzeń przedsionkowych dla oddziału otorynolaryngologicznego o wartości prawie 300 tysięcy złotych. Ze zbiórki ubiegłorocznej, 30. finału, decyzją Fundacji słupska placówka zostanie wyposażona w trzy urządzenia dla oddziału okulistycznego.
– Wartość deklarowanego sprzętu jeszcze nie jest znana, przekazał nam pan Marcin Prusak, rzecznik prasowy WSS, ale taka decyzja jest już udokumentowana i w rękach dyrektorów słupskiego szpitala – mówi szefowa słupskiego sztabu WOŚP.
.
Podczas tegorocznej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na ulice miasta wyruszyło 250 wolontariuszy wspieranych przez 120 wolontariuszy ze Szkoły Policji w Słupsku. Impreza finałowa prowadzona była w hali Gryfia, gdzie pojawiło się w sumie ponad 1,3 tysiąca osób. (jwb)

Skomentuj