K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Jedyna taka pracownia

0

Dzisiejsza konferencja prasowa kierownictwa słupskiego ratusza odbyła się w Zespole Szkół Budowlanych i Kształcenia Ustawicznego. Pretekstem do tego było zbliżające się 60-lecie popularnej Budowlanki i utworzenie w niej pracowni, w której będą mogły odbywać się państwowe egzaminy w zawodzie fryzjera i technika usług fryzjerskich.

– Musieliśmy utworzyć taka pracownię, ponieważ mamy ponad 100 uczniów zainteresowanych tym zawodem – mówi Anna Durmaj, nauczycielka w ZSBiKU w Słupsku. – Mamy pięć klas technika usług fryzjerskich i dwie klasy szkoły branżowej w zawodzie fryzjer. Uczymy młodzież pełnego zakresu usług fryzjerskich. Oprócz tego nasza młodzież bardzo chętnie współpracuje ze środowiskiem lokalnym. Niedawno wymyśliliśmy pogotowie fryzjerskie, a chcemy je ukierunkować na ludzi starszych. Mamy już w tym doświadczenie, ponieważ współpracujemy z DPS Leśna Oaza, gdzie nasi uczniowie wykonują wszystkie usługi. Oprocz tego chcemy rozwijać nasze usługi w kierunku trychologii. Nasi nauczyciele nabywają już koniecznej wiedzy na studiach podyplomowych trychologii kosmetyczno-leczniczej. Konieczne będzie jeszcze doposażenie tej pracowni o specjalistyczny sprzęt, który służy badaniu skóry głowy i włosów.

Pracownia służyć będzie także przeprowadzeniu egzaminów państwowych i jako jedyna w Słupsku uzyskała certyfikat okręgowej komisji egzaminacyjnej. Uzyskać w niej tytuły zawodowe będą mogli nie tylko uczniowie tej placówki, ale również innych szkół kształcących fryzjerów i techników fryzjerstwa. Dyrektor ZSBiKU Tomasz Wójcik dodaje, że pytania o taką możliwość miał już nawet z Bydgoszczy. Pracownia została utworzona z pieniądze pozyskane z budżetu miasta i kosztowała 63,5 tys.zł. (rkh)

Fot. Ryszard Hetnarowicz

Skomentuj