K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Międzypokoleniowe powitanie wiosny

0

Pierwszy dzień wiosny miał w Słupsku wymiar międzypokoleniowy. Na bulwarach nad Słupią bawili się w najlepsze zarówno seniorzy, jak i przedszkolaki.

Świętowanie nadejścia wiosny zaczęło się na Rynku Rybackim, skąd kolorowy korowód ruszył bulwarowymi ścieżkami w stronę kładki na wysokości Miejskiej Biblioteki Publicznej i Młodzieżowego Domu Kultury. Tutaj uczestników zabawy powitała Krystyna Danilecka-Wojewódzka, prezydent Słupska. Podziękowała Słupskiej Radzie Seniorów i stowarzyszeniom skupiającym seniorów oraz przedszkolom za udział w tej wspólnej zabawie.

– Wdzięczność nasza wynika z tego, że najpiękniej się smakuje radość, kiedy dzielimy ją z innymi – mówiła prezydent miasta. – A jak dzielimy ja w tak dużym gronie, to jest ona podwójna, potrójna, poczwórna, więc za tę radość z dzisiejszego dnia bardzo pięknie dziękuje. Bardzo jestem wam wdzięczna za aktywność seniorów i dzieci w przestrzeni miasta. Obiecujemy, że lato tego roku będzie piękne, bo będzie latem z wami. A teraz życzę wam przede wszystkim wiosny z sercem. Wiosna w sercu oznacza radość, przyjaźń, nadzieję i zdrowie. Każdego dnia życzę wam słońca w sercu i waszych emocjach. Słońce to jest przede wszystkim energia, a tej bardzo potrzebujemy, że radość dzielić z innymi.

Potem przyszedł czas na pożegnanie zimy i powitanie wiosny, a kiedy symboliczny rytuał rozstania się z marzanną dobiegł końca, zaczęła się wiosenna zabawa. Rozpoczęły ją przedszkolaki z „Niezapominajki”, które przywitały się z tą porą roku piosenkami o niej. Seniorzy zaprosili wiosnę do dostojnego poloneza, a wokaliści przypomnieli te utwory, które od lat goszczą na antenach radiowych właśnie 21 marca. Nie mogło zabraknąć wspólnych plasów, ale nad wszystkim królowała radość z końca zimy i nadejścia jej naturalnej kalendarzowej następczyni. (rkh)

Fot. Ryszard Hetnarowicz

Skomentuj