K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Leśna gra terenowa z Iustitią

0

Od czterech lat prowadzona jest ogólnopolska akcja pod nazwą Wspólny Las. W tym roku po raz trzeci w jej realizacje włącza się słupski oddział Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia. Tym razem organizuje w najbliższa niedzielę (26 marca) grę terenową w Parku Krajobrazowym Dolina Słupi na wysokości Krępy Słupskiej.

Celem tej ogólnopolskiej akcji jest zamanifestowanie sprzeciwu wobec traktowaniu lasów jako zasobu, który można bez końca eksploatować w imię zysku. W tym roku hasłem przewodnim jest Las i Woda. Organizatorom zależy na tym, by pokazać, że w tkaninie życia wszystko jest ze sobą połączone: lądy, woda i człowiek. To nitki przeplatające się ze sobą, zależne od siebie i chroniące się nawzajem. Zerwanie jednej nitki niesie nieodwracalne szkody dla pozostałych.

– Nasz oddział już po raz trzeci włącza się w akcję Wspólny Las – informuje Joanna Hetnarowicz-Sikora, prezes oddziału SSP Iustitia w Słupsku. – W tym roku postanowiliśmy, zamiast wspólnego spaceru, zaproponować inny rodzaj spędzenia wspólnego czasu. Organizujemy taką grę terenową, w trakcie której uczestnicy zabawy staną przed wyzwaniem przejścia trasy wyznaczonej ukrytymi w terenie wskazówkami. Na trasie spaceru ukrytych jest 6 stacji z zadaniami do rozwiązania. Te zagadki związane są z życiem lasu, fauną, florą lasu, ale też ze znaczeniem wody w przyrodzie i zależnością między zbiornikami wodnymi a życiem lasu. Na końcu si, którzy uzbierają przynajmniej pięć kamyków z poszczególnych stacji otrzymają od nas zaproszenie na słodki upominek w jednej z kawiarni w Słupsku. Zabawa potrwa około 2 godziny, a udział w niej mogą wziąć wszyscy chętni. Zapraszamy!

Leśna gra terenowa „Las i woda” rozpocznie się 26 marca o godz. 12 w Parku Krajobrazowym „Dolina Słupi” na wysokości Krępy Słupskiej. Dotrzeć tam można drogą leśną prowadzącą do Lubunia. Organizatorzy utworzyli wydarzenie na Facebooku (https://fb.me/e/Ih0CnaFP), gdzie miejsce spotkania i rozpoczęcia gry terenowej oznaczyli na mapie pinezką (https://maps.app.goo.gl/RY9tvoYxqiLVSuJt6). (rkh)

Skomentuj