K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Mieszkania komunalne w Kusowie

0

Gmina Słupsk rozpoczyna realizację jednej z najważniejszych inwestycji w tym roku. W podsłupskim Kusowie powstanie 40 lokali komunalnych zlokalizowannych w pięciu budynkach. Jutro podpisana zostanie umowa z wykonawcą.
.
Wartość planowanej inwestycji wynosi prawie 17 milionów złotych. Za taką kwotę gmina Słupsk chce wybudować pięć budynków, w których zmieści się w sumie 40 mieszkań z zasobu gminnego. Samorząd pozyskał na ten cel dofinansowanie rzędu 85 procent wartości przedsięwzięcia z Banku Gospodarstwa Krajowego. Lokale dwu- i trzypokojowe przeznaczone będą dla większych rodzin z listy oczekujących na przydział bądź chcących dokonać zamiany mieszkania.
.
– Mamy nadzieję, że proces inwestycyjny będzie przebiegał zgodnie z umową, która zostanie zawarta w piątek, 31 marca, i potrwa 18 miesięcy – mówi wójt gminy Słupsk Barbara Dykier. – Tak więc mam nadzieję, że pod koniec 2024 roku lub na początku 2025 nasze rodziny będą już mogły zasiedlać te mieszkania.
.
Przetarg na wykonanie inwestycji wygrało konsorcjum lokalnych firm Sima i Tech-Bud. Mające powstać bloki mieszkalne budowane będą na wzór osiedla w Jezierzycach.
.
– To się bardzo dobrze nam sprawdza, dlatego że przy tego typu budownictwie bardzo mało jest części wspólnych, więc każdy dba o swój zakres, a wiadomo, największy problem w budynkach wielorodzinnych stanowią zawsze klatki schodowe. Tu ich nie będzie. Myślę, że to piękne miejsce do zamieszkania – mówi wójt Barbara Dykier.
.
Na liście oczekujących na mieszkania gminne zapisanych aktualnie jest około 50 rodzin. W ramach inwestycji wokół pięciu budynków mieszkalnych wybudowana zostanie infrastruktura towarzysząca, w tym place zabaw, a cały obszar wzbogaci się o nowe nasadzenia roślinności. Całość otoczy ściana lasu. / Joanna Wojciechowicz-Bednarek

Skomentuj