K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Więcej za postój w Ustce

0

Zmieniają się stawki za postój pojazdu w usteckiej Strefie Płatnego Parkowanie. Uchwałę tej treści przyjęła podczas dzisiejszej (29 marca) sesji Rada Miasta Ustka.

Jak informuje Eliza Mordal, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Ustka, nie zmieniają się wysokości abonamentów dla mieszkańców strefy posiadających Ustecką Kartę Mieszkańca. Mogą oni wykupić miesięczny abonament na miejscu ogólnodostępnym z możliwością parkowania przy danej ulicy za 40 zł, a trzymiesięczny za 100 zł. Obniżony został abonament dla mieszkańców Ustki z ulic poza SPP z 200 zl do 80 zł (warunkiem skorzystania z obniżonej opłaty jest posiadanie Usteckiej Karty Mieszkańca).

Dla osób spoza Ustki koszt takiego abonamentu wynosi 240 zł. Zwiększają się też stawki za parkowanie do 30 minut. Przed podwyżką było 1,50 zł, a teraz będzie o 1 zł więcej. Za pierwszą godzinę parkowania trzeba będzie zapłacić 5 zł, czyli również o 1 zł więcej niż dotychczas.

Eliza Mordal zaznacza, że w bieżącym roku ze strefy parkowania wyłączona zostaje ulica Kopernika, ze względu na planowaną jej przebudowę. (opr. rkh)

Fot. UM Ustka

Skomentuj