K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Charytatywny koncert w Rondzie

0

Słupski Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w wyjątkowym koncercie, który odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 18 w Ośrodku Teatralnym Rondo. Będzie on połączony z aukcjami, z których dochód przeznaczony jest na rozwój oddziału hematologii i transplantacji szpiku kostnego słupskiego szpitala.

– Zapraszam do uczestniczenia w wieczorze, który jest dedykowany pani doktor Irenie Moszczyńskiej, lekarce dermatologowi i wykładowcy akademickiemu – mówi Jolanta Krawczykiewicz, dyrektor Słupskiego Ośrodka Kultury. – Była ona pierwszą przewodnicząca stowarzyszenia na rzecz rozwoju transplantologii i hematologii w słupskim szpitalu. Doktor Irena Moszczyńska sama była pacjentką tego oddziału i wiedziała, w czym może pomóc stowarzyszenie, jeżeli mechanizmy mające rozwijać szpital nie wystarczają. Dzięki temu stowarzyszeniu po raz drugi organizujemy koncert, który kontynuuje ideę Ireny Moszczyńskiej, czyli zbierzemy pieniądze na wsparcie oddziału hematologii i transplantologii.

Organizatorzy zdają sobie sprawę, że zbiórka pochodząca z koncertu nie stanowi pokaźnej sumy, ale dla dr Wojciecha Homendy, ordynatora oddziału w słupskim szpitalu, stanowi to zaczątek do nagłaśniania oddziałowych potrzeb.

– W sobotnim koncercie będziemy mogli usłyszeć piosenki z repertuaru Grzegorza Turnaua, Ewy Demarczyk czy Marka Grechuty – zapowiada Jolanta Krawczykiewicz. – Wykonają je, oprócz tak znanych słupskich wokalistek jak Kasia Wołoszyn, Kamila Lewicka, Ola Cybula, Katarzyna Reichert czy Daria Korowajczyk, po raz pierwszy na scenie Ronda wystąpi Tunezyjczyk z Ukrainy mieszkający w Ustce Anis Teyeb. Wygrał on konkurs The Voice of Ukraine. To będzie jego drugi występ w Słupsku, ale być może jego plany związane z obecnością w Słupsku staną się szersze.

Współorganizatorem sobotniego (1 kwietnia, godz. 18) wydarzenia jest Słupskie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Hematologii i Transplantacji Szpiku przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Janusza Korczaka w Słupsku. Wstęp na koncert jest bezpłatny. (rkh)

Skomentuj