K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Znakomite wyniki judoków w Greifswaldzie

0

W ostatni weekend marca w niemieckim Greifswaldzie odbył się Międzynarodowy Turniej Judo „Hansa Cup”. W zawodach wzięło udział 781 zawodników z 78 klubów Niemiec, Danii, Szwecji i Polski. Zawodnicy TS Judo Gryf Słupsk po raz kolejny mogli zaprezentować swoje umiejętności na macie, zdobywając w tym silnie obsadzonym turnieju siedem medali.
.
Bardzo dobrą formę pokazała na tatami Natalia Miszkurka, która była bezkonkurencyjna w swojej kategorii wagowej – 57 kg – wygrywając wszystkie walki przed czasem. Słupszczanka zasłużenie zdobyła złoty medal.
.
Judoka Łukasz Bielawa – waga 66 kg – stoczył podczas turnieju pięć walk, z których cztery wygrał przed czasem. Zawodnik wykonywał efektowne rzuty, dobrze walczył taktycznie i umiejętnie pracował w parterze (ne-waza). Eliminacyjne walki wygrywał bardzo zdecydowanie, niestety po ciężkim boju w walce finałowej lepszy okazał się zawodnik z Niemiec i ostatecznie słupszczanin uplasował się na drugim miejscu.
.
Wszyscy zawodnicy zasługują na wielkie brawa. Dzięki ich rewelacyjnej postawie TS Judo Gryf Słupsk zajął w Greifswaldzie pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej U 18 i zdobył efektowny puchar.
.
Wyniki zawodników Gryfa Słupsk:
1. miejsce Natalia Miszkurka (57 kg)
2. miejsce Łukasz Bielawa (66 kg)
2. miejsce Anna Pacewicz (44 kg)
2. miejsce Damian Cyrganowicz (50 kg)
2. miejsce Jakub Martyna (55 kg)
3. miejsce Julia Gorzkowska (52 kg)
3. miejsce Zuzanna Martyna (48 kg)
5. miejsce Szymon Marciniak (55 kg)
.
Występ zawodników ze Słupska w Greifswaldzie należy uznać za bardzo udany. Jest to też dobry prognostyk przed kolejnymi startami. Gratulujemy! (opr. jwb, fot. TS Judo Gryf Słupsk)

Skomentuj