Znakomite wyniki judoków w Greifswaldzie

0

W ostatni weekend marca w niemieckim Greifswaldzie odbył się Międzynarodowy Turniej Judo „Hansa Cup”. W zawodach wzięło udział 781 zawodników z 78 klubów Niemiec, Danii, Szwecji i Polski. Zawodnicy TS Judo Gryf Słupsk po raz kolejny mogli zaprezentować swoje umiejętności na macie, zdobywając w tym silnie obsadzonym turnieju siedem medali.
.
Bardzo dobrą formę pokazała na tatami Natalia Miszkurka, która była bezkonkurencyjna w swojej kategorii wagowej – 57 kg – wygrywając wszystkie walki przed czasem. Słupszczanka zasłużenie zdobyła złoty medal.
.
Judoka Łukasz Bielawa – waga 66 kg – stoczył podczas turnieju pięć walk, z których cztery wygrał przed czasem. Zawodnik wykonywał efektowne rzuty, dobrze walczył taktycznie i umiejętnie pracował w parterze (ne-waza). Eliminacyjne walki wygrywał bardzo zdecydowanie, niestety po ciężkim boju w walce finałowej lepszy okazał się zawodnik z Niemiec i ostatecznie słupszczanin uplasował się na drugim miejscu.
.
Wszyscy zawodnicy zasługują na wielkie brawa. Dzięki ich rewelacyjnej postawie TS Judo Gryf Słupsk zajął w Greifswaldzie pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej U 18 i zdobył efektowny puchar.