K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Uwaga na oszustów podających się za pracowników MOPR

0

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Słupsku informuje o sygnałach od seniorów w sprawie prób wejścia do domu osób podających się za rzekomych pracowników MOPR. O każdej tego typu sytuacji należy powiadomić policję.
.
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Słupsku informuje o sygnałach, jakie odbiera od seniorów, w sprawie osób podających się za jego pracowników. Pod pozorem wykonywania czynności np. związanych z opieką nad ludźmi starszymi chcą wejść do ich domów. MOPR ostrzega przed oszustami i przypomina, że każda osoba związana z ośrodkiem – pracownik, asystent, wolontariusz – ma przy sobie legitymację pracowniczą lub imienny identyfikator, dodatkowo kontaktuje się wcześniej z seniorami w celu umówienia wizyty telefonicznie.
.
W razie wątpliwości należy poprosić osobę przedstawiającą się jako pracownik MOPR o okazanie dokumentu potwierdzającego związek z ośrodkiem lub spisać jej dane – imię i nazwisko – i od razu zadzwonić do MOPR w celu dokonania weryfikacji. Natomiast jeśli już zdarzy się wpuścić nieznaną osobę do mieszkania, nie należy zostawiać jej samej.
MOPR przypomina, że o każdym przypadku oszustwa lub usiłowania popełnienia przestępstwa należy powiadomić policję, dzwoniąc pod numer 112. (opr. jwb)
 

Skomentuj