Trzeci turniej w szachach szybkich P’15

0

W niedzielę, 23 kwietnia, w świetlicy Polskiego Związku Niewidomych odbył się trzeci turniej XI Grand Prix Miasta Słupska w szachach szybkich P’15. Wyniki zmieniły pozycję dotychczasowego lidera.
.
W zawodach udział wzięło 20 zawodników, w tym 5 juniorów. Najlepszym graczem rundy okazał się Zbigniew Mielczarski ze Sławna, który zdobył 8,5 pkt. Drugie miejsce wywalczył Kordian Adamczyk z Korzybia z dorobkiem 6,5 pkt., a trzecie Dawid Jaroszewicz ze Słupska z pulą 5,5 pkt. Kolejne miejsca: 4. Volodymyr Klymanskyi ze Słupska – 5,5 pkt., 5. Jerzy Walawicz z Dębnicy Kaszubskiej – 5 pkt. Najlepszym juniorem okazał się Jakub Protas, który zajął 6. miejsce – 5,5 pkt.
.
W klasyfikacji generalnej po trzech turniejach prowadzi Waldemar Maciejewski – 64 pkt., drugie miejsce zajmuje Grzegorz Hilarecki – 60 pkt., a trzeci jest Zbigniew Mielczarski – 42 pkt.
.
Sędzią zawodów był Brunon Studziński, a organizatorem Integracyjny Klub Sportowy „Zryw”. Następny turniej w ramach cyklu Grand Prix zostanie rozegrany w sobotę, 13 maja. Tym razem odbędzie się w siedzibie SCOPiES przy ulicy Niedziałkowskiego 6.
.
Zawody zorganizowane zostały w ramach projektu „Organizacja imprez lokalnych w grach logicznych 2023” dofinansowanego ze środków Miasta Słupska. (opr. jwb)