K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Drzewniak z tradycjami

0

Poniedziałkowa konferencja prasowa władz słupskiego ratusza odbyła się w Zespole Szkół Technicznych przy ul. Szymanowskiego. Była to okazja do zaprezentowania zmian, jakie ostatnio zaszły i zachodzą w tej liczącej sobie już 75 lat placówce edukacyjnej.

Grażyna Zienkiewicz, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Słupsku zwróciła uwagę na pomieszczenie, w którym odbywała się konferencja. Wcześniej były to tylko korytarze, którymi przechodzili uczniowie. Po remoncie powstała przestrzeń, która pełni nie tylko funkcje komunikacyjne, ale jest także szkolną galerią. Wystawiane są tutaj prace uczniów klas kształcących w profilach artystycznych i prace pokonkursowe. Wystawy są co miesiąc zmieniane.

– Na jednej ze ścian eksponowana jest praca miesiąca – mówi dyrektor Grażyna Zienkiewicz. – Wybierana jest ona przez nauczycieli, a następnie przez cały miesiąc można ją oglądać.

W pomieszczeniu odkryta została czerwona cegła. Pozbawiona tynku stwarza wyjątkową atmosferę. Wnętrze staje się bardziej przyjazne i – co podkreślają uczniowie – bardziej przytulne. Dzięki takiemu zagospodarowaniu całości młodzież lubi tu spędzać czas wolny od nauki, relaksuje się tutaj.

– W ostatnim czasie odwiedziło nas bardzo dużo ósmoklasistów, którzy stoją przed wyborem dalszej drogi edukacyjnej – informuje Grażyna Zienkiewicz. – Im także to pomieszczenie bardzo się podobało. Stanowi taką swoistą zachętę do nauki w naszej szkole, a są to trzy typy szkół, bo Liceum Sztuk Plastycznych, Technikum i Branżowa Szkoła Zawodowa z Oddziałami Integracyjnymi. Na poziomie technika kształcimy w techników technologii drewna, informatyki, programowania, reklamy, fotografii i multimediów, przemysłu mody, a od tego roku chcemy otworzyć nowy kierunek – technik przemysłu drzewnego. Przemysł drzewno-meblarski bardzo szybko się rozwija i zgłasza bardzo duże zapotrzebowanie na techników. Stąd ten nowy kierunek. W szkole branżowej kształcimy stolarzy, tapicerów – to są młodociani pracownicy praktykujący w Maripolu – pracowników obsługi hotelowej i pracowników pomocniczych obsługi hotelowej. W tym roku otwieramy klasy w zawodzie fotograf oraz operator maszyn i urządzeń przemysłu drzewnego.

Szkoła ma bardzo bogate tradycje i cieszy się dużą popularnością wśród ósmoklasistów. Prowadzi także szeroką współpracę z lokalnymi przedsiębiorcami, którzy zapewniają jej uczniom praktyczną naukę zawodu, a w miarę możliwości również miejsca pracy dla absolwentów. (rkh)

Fot. Ryszard Hetnarowicz

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.