K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Uroczystości miejskie 2-3 maja

0

Rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Słupsku przypomina, że w najbliższy wtorek, 2 maja, ratusz będzie nieczynny. Jedynie w godzinach 9-13 w pokojach nr 5 i 8 dyżur będą pełnić pracownicy Urzędu Stanu Cywilnego, jednak wyłącznie w zakresie sporządzania aktów zgonu – kontakt telefoniczny: 59 848 8334 lub 59 848 8385. W zamian za wolny wtorek decyzją prezydenta miasta ratusz zostanie otwarty dla interesantów w sobotę, 6 maja. Wszystkie wydziały będą pracować jak w dni robocze w godzinach od 7.30 do 15.30. Jednocześnie w imieniu Miejskiego Komitetu Obchodów Świąt Państwowych i Rocznic Historycznych przy Prezydencie Miasta Słupska rzecznik urzędu informuje o uroczystościach majowych.
.
Obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej, który przypada 2 maja, odbędą się na placu Zwycięstwa przy pomniku Żołnierza Polskiego. O godzinie 11.50 nastąpi wystawienie posterunków honorowych. Uroczystości z udziałem pocztów sztandarowych i zgromadzonych gości rozpoczną się o godzinie 12.00 podniesieniem flagi RP i wspólnym odśpiewaniem hymnu Rzeczypospolitej Polskiej. Po przemówieniach okolicznościowych oficer Wojska Polskiego odczyta informację o ustanowieniu Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
.
W środę, 3 maja, z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja prezydent Słupska zaprasza mieszkańców do wspólnego spędzenia czasu podczas oficjalnych uroczystości oraz 7. Słupskiej Akcji Lokalnego Wystrzału Artystycznego. Tegoroczna SALWA organizowana jest w ramach 70-lecia Słupskiego Ośrodka Kultury. Impreza odbywać się będzie na nadrzecznych bulwarach w godzinach 13-19.
.
W programie oficjalnych obchodów Święta Konstytucji 3 Maja zaplanowano uroczystości w kościele Mariackim oraz przy pomniku Jana Kilińskiego. Zbiórka pocztów sztandarowych przewidziana jest na godzinę 9.50, natomiast o godzinie 10 rozpocznie się msza święta w intencji Ojczyzny. Po niej około godziny 11.15 nastąpi przemarsz spod kościoła pod pomnik Jana Kilińskiego ulicami Łukasiewicza i Mostnika. Na miejscu podniesiona zostanie flaga RP i odśpiewany hymn Polski. Czytane będą także fragmenty Konstytucji 3 Maja. Na koniec zebrani wysłuchają apelu pamięci, po czym zostanie oddana salwa honorowa, a przybyłe delegacje złożą  kwiaty pod pomnikiem. (jwb)

Skomentuj